• Farken Sisleme Sistemleri (Misting System)

Evaporatif Soğutma ve Fabrika Serinletme

Ana SayfaEvaporatif Soğutma ve Fabrika Serinletme

Evaporatif Soğutma ve Fabrika Serinletme

Evaporatif Soğutma ve Fabrika Serinletme

Fiziki şartlara ve bölgenin iklimsel koşullarına göre ekipman tercihi yapılır. Yüksek basınçlı sisleme sistemi veya evaporatörler kullanılarak suyun serinletme enerjisi ve potansiyelinden faydalanılır.

Sirkülasyon ve havalandırma fanları bazen su ve havanın daha fazla temas etmesi bazen de bağımsız hava sirkülasyonu oluşturmak için kullanılır.

Kullanılan tüm bileşen ve ekipmanlar bir otomasyon sistemi ile kontrol edilerek hesaplanan verimin yakalanması ve sürdürülebilmesi sağlanır.

Nerelerde Kullanılır?

Evaporatif soğutmanın geçmişi klima öncesine dayanır. Orta Asya’da  “Çöl Soğutucu” ismiyle anılır ve günümüzde bir çok alanda kullanılır. Açık veya kapalı ortamlarda, küçük veya büyük hacimlerde bir çok tip ve modeli bulunmaktadır. Alanın büyüklüğüne göre fan debisi arttırılarak kapasite büyütülür.

Evaporatif soğutma üniteleri her yerde ve her ortamda kullanılabilir. Ancak nemsiz ve kuru havaya sahip iklimler bu cihazın verimli çalıştığı bölgelerdir. Giriş havasındaki nem ne kadar az ise, ortamı soğutmak o kadar kolaydır.

Sistem Nasıl Çalışır?

Evaporatif soğutucular basit ve güvenli bir fan sistemiyle suyu buharlaştırarak ortamı serinletir. Bu endotermik bir reaksiyondur. Bu reaksiyon, sıvı suyu buharlaştırıp gaza çevirir ve bitişik hava moleküllerinin sıcaklığını düşürür. Taze hava bir üfleme fanıyla suyu üzerinde tutan evaporatif petek üzerinden geçirir ve suyun buharlaştırılması sağlanır. Böylece ortamın sıcaklığı belirgin oranda düşer.

Kullanım Alanları

•  Fabrika ve Endüstriyel Tesisler
•  Depolar
•  Okul ve Spor Salonları
•  Çiftlik ve Atölyeler
•  Yemekhaner
•  İbadethaneler
•  Market veya Alışveriş Merkezleri
•  Fuar ve Organizasyon Alanları
•  Cafe ve Restaurantlar

Neden Farken?

Tecrübe; 2010 yılından beri faaliyet gösterdiğimiz bu sektörde sayısız ve çeşitli kullanım alanlarına yaptığımız uygulamalar, aynı zamanda  farklı müşteri talepleri veya beklentilerini karşılama konusunda kazandığımız deneyim sayesinde oluşan yüksek müşteri memnuniyeti.

Kalite; Kurulduğumuzdan beri odaklandığımız sektörde uzmanlaşarak bütün enerjimizi bu işe harcamaktayız. Tercih ettiğimiz ve ürettiğimiz ekipman ve parçalarda piyasanın rekabet koşullarına rağmen kaliteden ödün vermeden birinci sınıf malzeme kullanarak ve standartlarımızı koruyarak referanslarımıza ulusal ve uluslararası firmalar, kurumlar eklemeyi sürdürüyoruz.

Satış sonrası hizmet; Sürdürülebilirlik ve istikrara verdiğimiz önemden dolayı gösterdiğimiz gayret, kurulumdan yıllar sonra çalışan cihazlar ve sistemler sonucu oluşan müşteri memnuniyeti temel hedefimiz.

Uygulama Videoları

Açık Alan Serinletme Soğutma Sistemi

Açık alan serinletme veya soğutma sistemi yaz aylarında cafe ve restoran, organizasyon ve miting alanları, park ve bahçe gibi açık veya yarı açık yerlerde kullanılan en etkili sistemdir.

Detaylı Bilgi