• Farken Sisleme Sistemleri (Misting System)

Hayvan Çiftliği ve Ahır Serinletme Sistemi

Ana SayfaHayvan Çiftliği ve Ahır Serinletme Sistemi

Hayvan Çiftliği ve Ahır Serinletme Sistemi

Hayvan Çiftliği ve Ahır Serinletme Sistemi

Açık, yarı açık veya kapalı ahır, hayvan çiftliği, hara ve kümeslerde yaz aylarında oluşan sıcak çarpması ve bunun etkilerini ortadan kaldırmak için çeşitli çalışmalar ve uygulamalar yapmaktayız. En etkili yöntem olan suyun enerjisini kullanarak  yüksek basınçlı sisleme sistemi, evaporatif soğutma, sirkülasyon ve havalandırma fanlarıyla iklim ve ortam şartlarına uygun  mühendislik çalışması yaparak sıcaklığın 5 ila 15 derece düşmesini sağlamaktayız.

Sistem Nasıl Çalışır?

Fiziki şartlara ve bölgenin iklimsel koşullarına göre ekipman tercihi yapılır. Yüksek basınçlı sisleme sistemi  veya  evaporatörler kullanılarak suyun serinletme enerjisi ve potansiyelinden faydalanılır.

Sirkülasyon ve havalandırma fanları bazen su ve havanın birbiriyle daha fazla temas etmesi bazen de bağımsız hava sirkülasyonu oluşturmak için kullanılır.

Kullanılan tüm bileşen ve ekipmanlar bir otomasyon sistemi ile kontrol edilerek hesaplanan verimin yakalanması ve sürdürülebilmesi sağlanır.

Neden Tercih Edilir?

Ahırlarda hayvanların sıcaktan etkilenmemesi ve strese girmemesi için kullanılır. Sağmal ahırlarda süt verimi düşmez, besi ahırlarında kilo kaybı yaşanmaz, aynı zamanda sağlık problemlerinin önüne geçilir.

Haralarda atların strese girmesi, kilo kaybı ve sağlık problemlerinin önüne geçilir.

Kümeslerde istenilen nem oranı homojen bir şekilde sağlanarak verim arttırılır. Doğru havalandırma ve serinletme ile kayıpların önüne geçilir.  

Neden Farken?

Tecrübe; 2010 yılından beri faaliyet gösterdiğimiz bu sektörde sayısız ve çeşitli kullanım alanlarına yaptığımız uygulamalar, aynı zamanda  farklı müşteri talepleri veya beklentilerini karşılama konusunda kazandığımız deneyim sayesinde oluşan yüksek müşteri memnuniyeti.

Kalite; Kurulduğumuzdan beri odaklandığımız sektörde uzmanlaşarak bütün enerjimizi bu işe harcamaktayız. Tercih ettiğimiz ve ürettiğimiz ekipman ve parçalarda piyasanın rekabet koşullarına rağmen kaliteden ödün vermeden birinci sınıf malzeme kullanarak ve standartlarımızı koruyarak referanslarımıza ulusal ve uluslararası firmalar ,kurumlar eklemeyi sürdürüyoruz.

Satış sonrası hizmet; Sürdürülebilirlik ve istikrara verdiğimiz önemden dolayı gösterdiğimiz gayret, kurulumdan yıllar sonra çalışan cihazlar ve sistemler sonucu oluşan müşteri memnuniyeti temel hedefimiz.

Uygulama Videoları

Açık Alan Serinletme Soğutma Sistemi

Açık alan serinletme veya soğutma sistemi yaz aylarında cafe ve restoran, organizasyon ve miting alanları, park ve bahçe gibi açık veya yarı açık yerlerde kullanılan en etkili sistemdir.

Detaylı Bilgi