• Farken Sisleme Sistemleri (Misting System)

Manav Reyonu Serinletme - Sisleme

Ana SayfaManav Reyonu Serinletme - Sisleme

Manav Reyonu Serinletme - Sisleme

Manav Reyonu Serinletme - Sisleme

Günümüzde market, manav veya şarküteriler reyonlarını işyerlerinin dışına koyarak sergilemektedirler. Ürün pazarlamada bu bir avantaj olsa da yaz aylarında meyve ve sebzenin sıcak havadan etkilenerek daha çabuk bozulmasına neden olur. Bozulan ürünler görüntü olarak albenisini yitirir ve satışı mümkün olmaz, bu sebepten dolayı yüksek oranlarda kayıp oluşur ve zarar edilir.

Sistem Nasıl Çalışır?

Açık alan serinletme sisteminin insanlar için sağladığı fayda bu sefer meyve ve sebzeler için kullanılır. Sistem kullanılan yüksek basınç pompaları ve özel üretim sisleme nozulları (memeleri) sayesinde şebeke suyunun basıncını 20 kat arttırarak (70 bar) su zerreciklerini havada asılı kalacak kadar parçalar bu sayede sis haline gelen su anında buharlaşarak sıcak havayla ısı alışverişi yapar.

Isı alışverişinin sonucunda kullanılan bölgenin iklimsel şartlarına bağlı olarak hissedilen sıcaklık 7 ila 15 derece anlık olarak düşer.

Manav-Balık Reyonu (Tezgahı) Otomatik Islatma Sistemi

Tezgahlarda zaman zaman ıslatılarak canlı ve diri tutulmaya çalışılır. Otomatik ıslatma (sisleme) sistemi ürünlere tam ihtiyaç duyulduğu kadar nem ve suyu eşit zaman aralıklarıyla püskürterek daha uzun raf ömrü sağlamaktadır. Otomatik sistem fazla ıslatma veya az ıslatma gibi insan hatalarının önüne geçmekle birlikte iş yükünü de düşürür.

Sistem Nasıl Çalışır?

Basınç pompası suyu şebekeden veya su tankından alarak basıncını yükseltir(25 bar veya üstü) Özel memelerden(nozul) sis halinde ürünlerin üzerine püskürtülen su homojen bir şekilde yayılır ve parlak ve canlı gözükmelerini sağlar. Dijital ekranlı zamanlayıcı ayarlanarak bu işlem belli aralıklarla otomatik ve sürekli olarak devam eder.

Kullanım Alanları

•   Marketler
•   Manav veya Şarküteriler
•   Hal veya Soğuk Hava Depoları
•   Balık Reyonları veya Balıkçılar

Uygulama Videoları

Açık Alan Serinletme Soğutma Sistemi

Açık alan serinletme veya soğutma sistemi yaz aylarında cafe ve restoran, organizasyon ve miting alanları, park ve bahçe gibi açık veya yarı açık yerlerde kullanılan en etkili sistemdir.

Detaylı Bilgi