• Farken Sisleme Sistemleri (Misting System)

Nemlendirme Sistemi

Ana SayfaNemlendirme Sistemi

Nemlendirme Sistemi

Nemlendirme Sistemi

Kapalı alanlarda yapılan iklim kontrolünün bir parçası da nemlendirmedir. Endüstride verimliliği arttırmak için kullanılan iklimlendirme cihazları veya üretimde kullanılan makine ve ekipmanlar nem kaybına yol açabilmektedir. Kalite ve verimliliği arttırmak, makine ve ekipmanların sağlıklı çalışabilmesi veya işçi sağlığı vb. gibi etkenlerle kapalı alanlarda nem kontrolü sağlamak istenmektedir.

Mühendisliğini ve kurulumunu yaptığımız sisleme ile nemlendirme veya ultrasonik nemlendirme cihazlarıyla ortamda istenilen nem değerinin yakalanarak aynı değerde sabit tutulmasını sağlamaktayız.

Sisleme ile nemlendirme; Kullandığımız yüksek basınç üniteleriyle suyun basıncını 70-100 bar a yükselterek yerli üretim özel paslanmaz çelik sisleme nozullarıyla(memeler) 5-9 mikron çapında sis taneleri oluşturmaktayız.

Sis tanelerinin büyük kısmı havada asılı kalarak buharlaşır ve bu buharlaşma ortamdaki nem seviyesi doyuma ulaşana kadar (%100) devam eder. Kullandığımız nem kontrol cihazları ile otomasyon sistemi kurarak sistemin nemi istenilen seviyeye getirip o seviyede tutacak şekilde otomatik çalışmasını sağlamaktayız.

Nemlendirme fanları; Bu sistem için özel olarak geliştirdiğimiz fanlar özel kanat yapısı sayesinde emdiği havayı yere paralel olarak yatay bir şekilde etrafına yayar (360 derece).Üfleme  yönüne koyulan sisleme nozullarından çıkan su zerrecikleri hava akımına kapılarak daha geniş bir alana homojen şekilde yayılır, bu yayılma esnasında hızı artan su zerrecikleri daha çok kuru havayla temas ederek daha hızlı buharlaşır ve zemine çökmez. Sonuç olarak ıslatma yapmadan daha kaliteli ve homojen nemlendirme sağlanarak verimlilik arttırılır.

Ultrasonik nemlendirme; Ultrasonik nemlendirme cihazı kullanmış olduğu yüksek frekanslı osilatör yardımıyla suyu 10 μm den daha küçük partiküllere ayırarak ortama yayar. Paslanmaz gövde ve üzerinde bulunan dijital kontrol paneliyle kompakt bir yapıya sahip olan cihaz hassas nem kontrolü taşınabilir yapısıyla kullanışlı ve verimlidir.

Kullanım Alanları

•  Kapalı Alanda Hassas İklim Kontrolü Yapan Tesis ve İşletmeler
•  Mantarhaneler
•  Tekstil Fabrikaları
•  Boyahaneler ve Yüzey Kaplama Yapılan Alanlar
•  Soğuk Hava Depoları
•  Laboratuvarlar ve Test Alanları
•  Seralar
•  Hayvan Çiftlikleri ve Kümesler
•  Canlı Hayvan veya Gıda Üretim Tesisleri  v.b.

Neden Farken?

Tecrübe; 2010 yılından beri faaliyet gösterdiğimiz bu sektörde sayısız ve çeşitli kullanım alanlarına yaptığımız uygulamalar, aynı zamanda  farklı müşteri talepleri veya beklentilerini karşılama konusunda kazandığımız deneyim sayesinde oluşan yüksek müşteri memnuniyeti.

Kalite; Kurulduğumuzdan beri odaklandığımız sektörde uzmanlaşarak bütün enerjimizi bu işe harcamaktayız. Tercih ettiğimiz ve ürettiğimiz ekipman ve parçalarda piyasanın rekabet koşullarına rağmen kaliteden ödün vermeden birinci sınıf malzeme kullanarak ve standartlarımızı koruyarak referanslarımıza ulusal ve uluslararası firmalar ,kurumlar eklemeyi sürdürüyoruz.

Satış sonrası hizmet; Sürdürülebilirlik ve istikrara verdiğimiz önemden dolayı gösterdiğimiz gayret, kurulumdan yıllar sonra çalışan cihazlar ve sistemler sonucu oluşan müşteri memnuniyeti temel hedefimiz.

Uygulama Videoları

Açık Alan Serinletme Soğutma Sistemi

Açık alan serinletme veya soğutma sistemi yaz aylarında cafe ve restoran, organizasyon ve miting alanları, park ve bahçe gibi açık veya yarı açık yerlerde kullanılan en etkili sistemdir.

Detaylı Bilgi