• Farken Sisleme Sistemleri (Misting System)

Toz Bastırma Sistemi

Ana SayfaToz Bastırma Sistemi

Toz Bastırma Sistemi

Toz Bastırma Sistemi

Tozumanın çok olduğu çalışma alanlarında uçuşan toz tanelerinin hem insan sağlığına hem de makine ve ekipman sağlına olumsuz etkilerini minimuma indirmek için en yaygın kullanılan yöntem su ile çökertme yöntemidir. Kullandığımız ekipman ve bu iş için özel üretilmiş nozullar(meme) sayesinde yağmurlama yapmadan sis taneleri ile tozun havada asılı kalmasını veya uçuşmasını engelleyerek ideal ortam şartlarını oluşturmaya katkı sağlamaktayız.

Hassas üretim alanları, laboratuvar ve test merkezlerinde göz ile görülemeyen toz zerreciklerini sisleme ile nemlendirme yöntemiyle çökertmekteyiz.

Sistem Nasıl Çalışır?

Kullanılan yüksek basınç üniteleri sayesinde depodan veya şebekeden alınan su 70 ila 100 bar gibi yüksek bir basınca çıkartılır, yüksek basınca dayanıklı su tesisatı kullanılarak özel üretim toz bastırma nozulları yardımıyla gerekli görülen miktarda ve genişlikte tozumanın oluştuğu alana püskürtülür.

Duman gibi yayılan sis taneleri toz zerrecikleriyle çarpışarak ağırlaşır ve yere çöker. Yağmurlamanın aksine yapılan sisleme sayesinde az miktarda su homojen bir şekilde yayılarak tüketimi azaltır, çamurlaşmayı önleyerek etkili ve verimli toz bastırılır.

Sistem tozumanın sebebi olan makine ve ekipmana bağlı eşzamanlı veya zaman ayarlı çalıştırılabilmekte, bu sayede otomatik kontrol sağlanabilmektedir.

Kullanım Alanları

•  Taş Kırma, Eleme ve Taşıma Tesisleri
•  Şantiyeler
•  Yıkım ve Kazı Alanları
•  Hammadde Depolama ve Nakil Tesisleri
•  Atık ve Geri Dönüşüm Tesisleri
•  Boyahaneler
•  Baskı ve Ürün Kaplama Atölyeleri veya Fabrikaları
•  Tekstil ve Dokuma Fabrikaları

Neden Farken?

Tecrübe; 2010 yılından beri faaliyet gösterdiğimiz bu sektörde sayısız ve çeşitli kullanım alanlarına yaptığımız uygulamalar, aynı zamanda  farklı müşteri talepleri veya beklentilerini karşılama konusunda kazandığımız deneyim sayesinde oluşan yüksek müşteri memnuniyeti.

Kalite; Kurulduğumuzdan beri odaklandığımız sektörde uzmanlaşarak bütün enerjimizi bu işe harcamaktayız. Tercih ettiğimiz ve ürettiğimiz ekipman ve parçalarda piyasanın rekabet koşullarına rağmen kaliteden ödün vermeden birinci sınıf malzeme kullanarak ve standartlarımızı koruyarak referanslarımıza ulusal ve uluslararası firmalar, kurumlar eklemeyi sürdürüyoruz.

Satış sonrası hizmet; Sürdürülebilirlik ve istikrara verdiğimiz önemden dolayı gösterdiğimiz gayret, kurulumdan yıllar sonra çalışan cihazlar ve sistemler sonucu oluşan müşteri memnuniyeti temel hedefimiz.

Uygulama Videoları

Açık Alan Serinletme Soğutma Sistemi

Açık alan serinletme veya soğutma sistemi yaz aylarında cafe ve restoran, organizasyon ve miting alanları, park ve bahçe gibi açık veya yarı açık yerlerde kullanılan en etkili sistemdir.

Detaylı Bilgi